Zeilboot huren, catamarans huren en zeiljacht huren Zadar

Het Kornati gebied (met o.a. vertrek vanuit Murter, Sukosan, Zadar) is verreweg het meest populaire gebied van Kroatië. Dit Nationaal Park, een gebied van 300 km2 met ongeveer 140 grote en kleine eilandjes die, vanwege hun uiterlijk uniek zijn in de Middellandse zee. Samen met de grote hoeveelheid van eilanden betekend dat dit gebied een uitdaging is voor de iets gevorderde zeezeiler. Het water is glashelder en de temperatuur zeer aangenaam. Highlight is een tocht over de rivier Krka naar imposante watervallen. Kortom bij ons ben je op het juiste adres voor zeilboot, catamaran of zeiljacht huren in Pula, Zadar, Sukosan, Murter, Biograd en Punat.
De beste tijd voor het zeilen in Kroatië is vroeg in zomer: in mei en juni is de windsterkte perfect. In juli en augustus, zijn er periodes met minder wind en is het ideaal voor mensen die er van houden om in rustig water te zeilen. In de herfst en winter, is er meer wind en zijn er periodes met de Bora en de Sirocco, de wat krachtigere winden en wat meer geschikt voor die zeilers die wat meer ervaring met zeilen hebben. Dus ook een wat meer avontuurlijke zeilvakantie behoort tot de mogelijkheden. Het gehele Kroatische gebied leent zich uitstekend voor bareboat en flottieljzeilen.
.png)
Zeilboot huren Zadar: Klimaat
Het klimaat is uitstekend, zo´n 30 graden in de zomermaanden. Bij stabiel weer staat er een goede zeilwind, de Maestral, die in de loop van de morgen begint te waaien en langzaam aanwakkert tot in de namiddag en daarna weer afneemt. Deze situatie kan afgewisseld worden door de Jugo welke wind wat regen met zich meebrengt. Het meest respect dwingt de Bora af. Deze harde maar meestal kortstondige wind blaast vanaf de bergachtige kust. De wind steekt meestal laat in de ochtend op en gaat tegen zonsondergang weer liggen. De windkracht is matig en meestal niet meer dan 3 tot 4.
Zeilboot huren Zadar: Algemeen

Zadar is de voormalige hoofdstad van Dalmatië en ligt op een schiereiland in de Adriatische zee en wordt omringd door 2 kades (riva's). De autovrije hoofdstraat, de 'Kalelarga' met boetiekjes en café's is de levensader van de stad. Links en rechts vind je schilderachtige steegjes en prachtige historische gebouwen zoals de kathedraal Sveta Stosija en de ronde kerk Sveti Donat.
.png)
In de directe omgeving van Zadar ligt de Kornati, welke bestaat uit meer dan 300 eilanden, omgeven door kristalhelder water. De eilanden van de Kornati met mediterrane begroeiing zijn een paradijs voor watersportliefhebbers; boven water met vaarroutes langs de eilandjes en onder water interessante wrakken voor duikliefhebbers. Zadar beschikt over een eigen vliegveld. Maar in geval van vliegen op Split kunnen wij transfer regelen.